YouTube zwiększa bezpieczeństwo dzieci


YouTube podejmuje działania z myślą o bezpieczeństwie swoich najmłodszych użytkowników. Jak donosi The New York Times, platforma ma skorzystać z opartego na uczeniu maszynowym algorytmu, za sprawą którego możliwe ma być skuteczniejsze klasyfikowanie komentarzy tak, aby wyeliminować treści wykorzystujące dzieci do 13. roku życia.

Jednym z dość radykalnych kroków na jakie zdecydował się YouTube, jest eliminacja komentarzy do filmów z udziałem osób nieletnich, których następstwem bywają „drapieżne zachowania” ze strony innych użytkowników – mówią eksperci z Bitdefender. Nowy algorytm zostanie wykorzystany w przypadku „dziesiątków milionów” filmów, jednak w kanałach, gdzie zagrożenie postrzegane jest jako mniejsze, umieszczanie komentarzy nadal będzie możliwe, tyle tylko, że wszystkiemu przyglądać ma się czujne oko moderatora.

„Ostatnio miały miejsce poważne incydenty, zagrażające bezpieczeństwu dzieci korzystających z serwisu YouTube” – napisała na Twitterze Susan Wojcici, dyrektor generalna YouTube. „Nic dla nas nie jest ważniejsze niż zapewnienie młodym ludziom bezpieczeństwa na naszej platformie. Więcej na temat kroków, jakie podejmujemy celem skuteczniejszego chronienia dzieci i ich rodzin, można się dowiedzieć pod adresem: youtube-creators.googleblog.com”.

„W ciągu ostatniego tygodnia wyłączyliśmy komentarze z dziesiątków milionów filmów, które mogą być podstawą agresywnego zachowania” – czytamy w oświadczeniu firmy. „Czynności nasze koncentrują się na filmach z udziałem młodszych nieletnich. W ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy starali się zidentyfikować filmy, które mogą być przyczyną zagrożeń i zawiesimy możliwość komentowania filmów przedstawiających zarówno młodszych, jak i starszych nieletnich”.

YouTube zwiększa bezpieczeństwo dzieci

fot. mat. prasowe

YouTube zwiększa bezpieczeństwo dzieci

YouTube wyłącza możliwość komentowania filmów wideo z udziałem nieletnich.

Działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa społeczności i uciszenie niepokoju wywołanego wykorzystywaniem dzieci zostały podjęte po tym, jak nagranie „dokumentujące, w jaki sposób pedofile wykorzystali komentarze – na temat filmów wideo przedstawiających dzieci – do pokierowania innymi «drapieżcami», stało się toksyczne”. Ponadto wielu czołowych reklamodawców, w tym AT&T, Disney, Nestlé i Epic Games, przestało reklamować się w serwisie YouTube po tym, jak ich reklamy były wyświetlane w filmach z nieletnimi, pod którymi pojawiały się agresywne, okazujące jawnie złe emocje komentarze – pisze The New York Times. Inne komentarze zawierały dokładne wskazanie chwil, w których na filmie pojawiają się kompromitujące obrazy.

You have Successfully Subscribed!