5. Festiwal Matematyki dla rodzin i edukatorów


5. Festiwal Matematyki, to okazja do przeżycia wspaniałej matematycznej przygody, odkrycia jej fascynujących tajników i nieoczywistych zasad. Organizatorzy będą przybliżać świat, który „myśli za pomocą matematyki”, pokażą, jakie korzyści dla rozwoju dzieci płyną z nauki programowania czy inżynierii oraz udowodnią, że nauczanie matematyki może być atrakcyjne i nowoczesne.

Wydarzenie organizowane jest w ramach kolejnej edycji akcji „Matematyka się liczy”. Jej twórcy chcą pokazać, jak ważną dziedziną w naszym życiu jest matematyka, a także udowodnić, że to, w jaki sposób opowiada się o „królowej nauk” i jej naucza, to podstawa sukcesu. 

Uczestnicy wydarzenia będą mieli również okazję spotkać się z bardzo utalentowanym młodym inżynierem, który w wieku 14 lat zaprojektował, a półtora roku później wydrukował w 3D protezę ręki dla swojej nauczycielki. Michał Raczkowski odkryje przed słuchaczami tajniki druku 3D i na przykładzie swoich projektów pokaże możliwości tej technologii.

Podczas imprezy zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursu „Matematyka w cyfrowym świecie” skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Aby wziąć w nim udział, należało do 31 października br. przesłać drogą mailową swoją autorską pracę, która w kreatywny sposób pokazuje, jak ważną rolę odgrywa matematyka w codziennym życiu. Na laureatów konkursu czekać będą atrakcyjne nagrody finansowe. 

5. Festiwal Matematyki odbędzie się w sobotę, 1 grudnia w godz. 10-15 w siedzibie „Gazety Wyborczej” przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie. Obowiązują bezpłatne zapisy na tej stronie. Rejestracja na poszczególne warsztaty odbywać się będzie w dniu imprezy, w recepcji budynku.

Źródło: Agora SA

You have Successfully Subscribed!